Atrakcie v okolí

Bojnický zámok

Bojnický zámok patrí k najromantickejším a najnavštevovanejším kultúrnym pamiatkam v strednej Európe. Interiér zámku ukrýva množstvo umelecko-historických exponátov, ktoré zhromaždil najmä posledný majiteľ zámku gróf Ján František Pálfi.

 

ZOO Bojnice

ZOO Bojnice patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, tj. bez vyhranenej špecializácie. V minulosti sa vyššia pozornosť venovala rysovi ostrovidovi, bežcom, jeleňom a turovitým kopytníkom. Dnes sa zoo postupne snaží zameriavať na vzácne a ohrozené druhy.

 

Múzeum praveku

BOJNICE - klenot pravekých dejín… Bojnice sú považované za najvzácnejšiu lokalitu sídla neandertálskeho pračloveka na Slovensku. Múzeum praveku je jediné svojho druhu, významu i rozsahu na území Slovenskej republiky.Banský skanzen


Prehliadková trasa Hornonitrianskeho banského skanzenu Baňa Cigeľ začína jazdou banským vláčikom v dĺžke 2 312 metrov do hnedouhoľnej bane. Pokračuje pešou prehliadkou podzemnými banskými priestormi v minimálnej hĺbke 80 m pod povrchom v bývalej časti II. ťažobného úseku. Pešia časť prehliadkovej trasy v bani má dĺžku 566 m jedným smerom.

 

Paintball

Prievidza sa po dlhom čase konečne dočkala! Ak ste chceli zažiť adrenalínové dobrodružstvo a zabaviť sa spolu s priateľmi, za paintballom ste museli cestovať mimo Prievidze. Dnes stačí zavolať a hru Vám zorganizujeme v blízkom okolí Prievidze, dovezieme kompletnú výbavu a postaráme sa o všetko čo k tomu patrí, tak aby ste si mohli naplno vychutnať túto skvelú zábavu.

 

Letisko Prievidza - lety, zoskoky...

Letisko Prievidza je verejným medzinárodným letiskom s nepravidelnou dopravou,.
Na rozdiel od iných športových letísk na Slovensku, ktoré sa väčšinou nachádzajú na perifériách miest a obcí, naše letisko je situované v prekrásnej Hornonitrianskej kotline medzi Prievidzou a Bojnicami s pekným výhľadom na Bojnický zámok.